En iyi wordpress yedekleme eklentileri

Düzenli WordPress yedekleri oluşturmak, web sitenizin güvenliği için yapabileceğiniz en iyi şeydir. Yedeklemeler size gönül rahatlığı sağlar ve sitenizin saldırıya uğraması veya kazara kendinizi kilitlemeniz gibi yıkıcı durumlarda sizi kurtarabilir.

Birkaç ücretsiz ve ücretli WordPress yedekleme eklentisi vardır ve bunların çoğu oldukça kolaydır. Bu yazıda, WordPress için en iyi 7 yedekleme eklentisini paylaşacağız.

Önemli: Birçok WordPress barındırma sağlayıcısı sınırlı yedekleme hizmetleri sunsa da , kullanıcılarımıza her zaman yalnızca onlara güvenmemelerini öneririz. Günün sonunda, web sitenizin düzenli olarak yedeklenmesini sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır.

WordPress web sitenizi zaten yedeklemiyorsanız , bu en iyi 7 WordPress yedekleme eklentisinden birini seçmeli ve hemen kullanmaya başlamalısınız.

1. UpdraftPlus İndir

UpdraftPlus , internette bulunan en popüler ücretsiz WordPress yedekleme eklentisidir. 2 milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılmaktadır.

UpdraftPlus , WordPress sitenizin tam bir yedeğini oluşturmanıza ve onu bulutta depolamanıza veya bilgisayarınıza indirmenize izin verir.

Eklenti, zamanlanmış yedeklemelerin yanı sıra isteğe bağlı yedeklemeleri de destekler. Ayrıca hangi dosyaları yedeklemek istediğinizi seçme seçeneğiniz de vardır.

Yedeklerinizi otomatik olarak Dropbox, Google Drive, S3, Rackspace, FTP, SFTP, e-posta ve diğer birçok bulut depolama hizmetine yükleyebilir.

Her WordPress web sitesini yedeklemenin yanı sıra, UpdraftPlus yedeklemeleri doğrudan WordPress yönetici panelinizden kolayca geri yüklemenizi sağlar.

UpdraftPlus ayrıca web sitelerini taşımak veya klonlamak, veritabanı arama ve değiştirme, çoklu site desteği ve diğer birçok özellik için eklentilere sahip premium bir sürüme sahiptir. Premium sürüm ayrıca öncelikli desteğe erişmenizi sağlar.

Fiyatlandırma: Ücretsiz (UpdraftPremium Personal 70 $)

Gözden Geçirme: UpdratPlus piyasadaki en sevilen WordPress yedekleme eklentisidir. 2 milyondan fazla aktif kurulumu ve 5 yıldız ortalaması ortalaması 4.9’dur. Ücretsiz sürümün birçok özelliği olsa da, tüm güçlü yedekleme özelliklerinin kilidini açmak için UpdraftPlus premium sürümüne geçmenizi öneririz.

2. VaultPress (Jetpack Yedekleri) İndir

Bağımsız bir eklenti olarak başlamış olmasına rağmen, VaultPress artık Automattic’in JetPack adlı başka bir ürününün bir parçası. VaultPress’i kullanmak için bir JetPack abonelik planına ihtiyacınız olacak. Farklı özelliklere sahip birden fazla fiyatlandırma planı vardır.

VaultPress eklentisi ayda 3,50 ABD dolarından başlayan otomatik gerçek zamanlı bulut yedekleme çözümü sunar. VaultPress yedeklemelerini kolayca ayarlayabilir ve birkaç tıklamayla yedeklemelerden geri yükleyebilirsiniz.

Jetpack’in daha yüksek planları ayrıca güvenlik taramaları ve diğer birçok güçlü özellik sunar.

VaultPress kullanmanın birkaç dezavantajı var.

İlk olarak, site başına ödeme yaptığınız için birden fazla WordPress siteniz varsa toplayabileceğiniz yinelenen bir masraftır.

İkinci olarak, JetPack’e abone olmanız, bir WordPress.com hesabı edinmeniz ve Jetpack eklentisini sitenize yüklemeniz gerekecektir.

Son olarak, yedekler düşük planlarda yalnızca 30 gün boyunca saklanır. Sınırsız bir yedekleme arşivi istiyorsanız, o zaman burada listelenen diğer çözümlere kıyasla yeni başlayanlar için çok daha pahalı olan web sitesi başına aylık 29 $ ödemeniz gerekir.

Hala VaultPress kullanıyoruz çünkü çok daha uygun olan eski fiyatlarında büyükbabam var.

Daha yüksek bir fiyata bile, VaultPress, Automattic’in mükemmel şöhreti nedeniyle tamamen buna değer.

Fiyatlandırma: JetPack Personal plan için yıllık 39 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

İnceleme: VaultPress popüler JetPack eklentisi bir parçası olarak paranızın karşılığını verir. JetPack’i fotoğraflar için JetPack CDN, sosyal medya tanıtımı vb.Gibi diğer özellikler için kullanıyorsanız, bu sizin için kolay bir seçimdir.

3. BackupBuddy İndir

BackupBuddy , yarım milyondan fazla WordPress sitesi tarafından kullanılan en popüler premium WordPress yedekleme eklentilerinden biridir. Günlük, haftalık ve aylık yedeklemeleri kolayca planlamanızı sağlar.

BackupBuddy ile yedeklerinizi otomatik olarak Dropbox, Amazon S3, Rackspace Cloud, FTP, Stash (bulut servisleri) gibi bulut depolama hizmetlerinde saklayabilir ve hatta kendinize e-posta ile gönderebilirsiniz.

Stash hizmetlerini kullanırsanız, gerçek zamanlı yedeklemeler de yapabilirsiniz.

BackupBuddy’yi kullanmanın en büyük avantajı, abonelik tabanlı bir hizmet olmamasıdır, bu nedenle aylık ücret yoktur. Eklentiyi planınızda belirtilen web sitesi sayısında kullanabilirsiniz.

Ayrıca yedeklerinizi depolamak için premium destek forumlarına, düzenli güncellemelere ve 1 GB BackupBuddy Stash depolama alanına erişebilirsiniz . Buna ek olarak, iThemes Sync özelliği, tek bir gösterge tablosundan en fazla 10 WordPress sitesini yönetmenizi sağlar.

Web sitelerini çoğaltmak, taşımak ve geri yüklemek için BackupBuddy’yi bile kullanabilirsiniz .

Fiyatlandırma: Blogger Planı için 52 $ (1 Site Lisansı)

Gözden Geçirme: BackupBuddy sizin için uygun maliyetli, premium bir WordPress yedekleme çözümüdür. Bir WordPress sitesini yedeklemek, geri yüklemek ve taşımak için ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahiptir. Özetle, kullanabileceğiniz güçlü bir UpdraftPlus ve VaultPress alternatifidir.

4. BoldGrid Yedekleme İndir

BoldGrid Yedekleme , WordPress tarafından desteklenen bir web sitesi üreticisi olan BoldGrid’in otomatik bir WordPress yedekleme çözümüdür .

Web sitesi yedeklemelerinizi kolayca oluşturmanıza, sitenizi çöktükten sonra geri yüklemenize olanak tanır ve hatta ana bilgisayarları değiştirirken sitenizi taşımak için bile kullanabilirsiniz. Tek bir tıklamayla otomatik yedeklemeler ayarlayabilir veya manuel olarak yedeklemeler oluşturabilirsiniz.

BoldGrid Yedekleme, sitenizi güncellemeden önce otomatik olarak bir yedek oluşturan otomatik hata koruma özelliğiyle birlikte gelir. Bir güncelleme başarısız olursa, WordPress sitenizi otomatik olarak son yedeklemeye geri alır. Sizi güncelleme hatalarına karşı koruyan harika bir özellik.

BoldGrid Yedekleme ile gösterge tablonuzda en fazla 10 yedekleme arşivi ve daha fazlasını Amazon S3, FTP veya SFTP gibi uzak bir depolama alanında saklayabilirsiniz.

Fiyatlandırma: Yıllık 60 $ (Tüm BoldGrid Premium araçlarını ve Hizmetlerini içerir)

Gözden Geçirme: BoldGrid Yedekleme , web sitesi yedeklerinizi oluşturmak için kullanabileceğiniz basit bir WordPress yedekleme eklentisidir. Bu eklentiyi kullanmanın avantajı, bu eklentiyi satın alırken elde edeceğiniz diğer güçlü araçların paketidir.

5. BlogVault İndir

BlogVault , WordPress için başka bir popüler WordPress yedekleme hizmetidir. Bir WordPress eklentisi yerine bir Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) çözümüdür. BlogVault sunucularında bağımsız olarak site dışı yedeklemeler oluşturur, bu nedenle sunucunuzda sıfır yükleme olur.

BlogVault, web sitenizin günlük olarak otomatik olarak yedeklenmesini sağlar ve manuel olarak sınırsız isteğe bağlı yedeklemeler oluşturmanıza olanak tanır. Minimum sunucu yükü için yalnızca artımlı değişiklikleri senkronize eden akıllı artımlı yedeklemeler içerir. Bu, siteniz için en iyi performansı sağlar.

Yedeklemelerin yanı sıra, web sitenizi kolayca kurtarmanıza yardımcı olur. 90 günlük yedekleme arşivini saklayabilirsiniz, böylece sitenizi herhangi bir aksilikten kurtarabilirsiniz.

Ayrıca, web sitenizi kolayca test etmenizi sağlayan yerleşik bir hazırlama sitesi özelliğine sahiptir. Ayrıca, web sitenizi başka bir ana bilgisayara taşımak için kolay bir seçenek sunar .

BlogVault özellikleri umut verici görünüyor, ancak yukarıdaki diğer eklentilere kıyasla fiyatlandırma biraz pahalı görünüyor. 1 site lisansı sunan temel plan için 89 $ ödemeniz gerekir.

Fiyatlandırma: Kişisel Plan için yıllık 89 ABD doları (1 Site Lisansı)

İnceleme: BlogVault kullanımı kolay bir WordPress yedekleme çözümüdür. Site dışı yedeklemeler oluşturur, böylece web sitesi sunucunuz yedeklemelerinizle birlikte yüklenmez. Fiyatlandırma küçük işletmeler için biraz yüksek gibi görünüyor.

6. BackWPup İndir

BackWPup , ücretsiz olarak eksiksiz WordPress yedekleri oluşturmanıza ve bulutta (Dropbox, Amazon S3, Rackspace, vb.), FTP, e-posta veya bilgisayarınızda depolamanıza izin veren ücretsiz bir eklentidir .

Kullanımı son derece kolaydır ve otomatik yedeklemeleri sitenizin güncelleme sıklığına göre planlamanızı sağlar.

Bir WordPress sitesini yedekten geri yüklemek de çok basittir. BackWPup Pro sürümü, öncelikli destek, yedeklemeleri Google Drive’da saklama yeteneği ve diğer bazı harika özelliklerle birlikte gelir.

Fiyatlandırma: Ücretsiz (Premium plan da mevcuttur)

Gözden Geçirme: 600.000’den fazla web sitesi tarafından kullanılan BackWPup , listedeki diğer yedekleme eklentilerine mükemmel bir alternatiftir. Eklentinin premium sürümü, bağımsız bir uygulama ile arka uçtan kolay ve hızlı web sitesi geri yükleme de dahil olmak üzere daha güçlü özellikler ekler.

7. Duplication İndir

Adından da anlaşılacağı gibi, Duplicator , WordPress sitelerini taşımak için kullanılan popüler bir WordPress eklentisidir . Ancak yedekleme özellikleri de vardır.

Düzenli olarak bakımı yapılan bir site için ideal birincil WordPress yedekleme çözümünden daha az olmasını sağlayan otomatik zamanlanmış yedeklemeler oluşturmanıza izin vermez.

Fiyatlandırma: Ücretsiz

Gözden Geçirme: Duplicator , WordPress sitenizi kolayca manuel olarak yedeklemenizi sağlar. Web barındırıcınız düzenli yedeklemeler oluşturuyorsa, bu eklentiyi hazırlama ortamında kullanmak üzere yedekler oluşturmak için kullanabilirsiniz. Harika bir site taşıma eklentisi.

Son düşünceler

Listemizdeki her WordPress yedekleme eklentisinin artıları ve eksileri vardır, ancak hepsi tam WordPress dosya yedekleme ve tam veritabanı yedekleme özellikleri sunar.

Biz kullanmak VaultPress iki ana nedenden dolayı. Kullanımı son derece kolaydır ve gerçek zamanlı artımlı yedeklemeler sunar.

Bunun anlamı, tüm dosyalarınızı her gün veya her saat yedeklemek yerine, yalnızca güncellemenin birkaç dakikası içinde güncellenen verilerin bir yedeğini oluşturmasıdır. Bu, bizimki gibi büyük bir web sitesi için idealdir, çünkü sunucu kaynaklarımızı verimli bir şekilde kullanmamıza izin verir.

Ancak, küçük ila orta boyutlu bir web sitesi çalıştırır ve aylık ücret ödemekten nefret ederseniz , popüler UpdraftPlus eklentisini öneririz . Yedek şifreleme, şifreli yedekleme aktarımı ve tonlarca bulut depolama seçeneği gibi tüm güçlü özelliklerle birlikte gelir.

Hangi WordPress yedekleme eklentisini seçerseniz seçin, lütfen yedeklemelerinizi web sitenizle aynı sunucuda saklamayın.

Bunu yaparak, tüm yumurtalarınızı bir sepete koyuyorsunuz. Sunucunuzun donanımı arızalanırsa veya en kötüsü saldırıya uğrarsa, düzenli yedeklemeler yapma amacını ortadan kaldıran bir yedeğiniz yoktur.

Bu nedenle yedeklemelerinizi Dropbox, Amazon S3, Google Drive vb.

Son Yazılarımız